"Hogyan készült?" típusú bejegyzés következik.
1. Lépés
Az ötvös a tört aranyat un. félgyártmányra cseréli be egy erre szakosodott cégnél. Egy karikagyűrűhöz általában a 6x6 os profilt használjuk. Ez kb olyan arányú, mint egy ceruza. A félgyártmányok célja, hogy az ötvösnek ne kelljen törődnie az ötvözetek különböző színekben és finomságokban való előállításával. Ezek a cégek ezzel foglalkoznak, és profin csinálják.
2. lépés
Arra most nem térek ki, hogy mennyi tervezés egyeztetés stb előzi meg az efektív munka folyamatát, vágjunk bele! A 6x6mm keresztmetszetű aranydarabot a megfelelő méretre formára keresztmetszere kell alakítani. Ezt többszöri izzítás - hűtés beiktatásával, hengerléssel történik. A 6x6 os profilból ez esetben lett egy 7.5x2mm - es lencse keresztmetszetű. Ez lesz az alap. Ennél gyűrűnél ez 14 karátos fehér arany volt
3. lépés
Az anyagot megfelelő méretűre szabom. Ezt az ujjméreteknek megfelelően kell végeni, némi ráhagyással. A levágott darabokat kerekre hajlítom, majd a két végét összeforrasztom. A forrasztás arany forrasztóval történik, melynek színe és karátszáma az alapanyaghoz passzol.
4.lépés
A felhajlításnál persze nem lehet tökéletes kört hajlítani kézzel és két fogóval, ezért jön a kerekre ütés. Ezt egy síma falületű kónuszos vason végzem egy fakalapáccsal. Azért kell hogy fa legyen, mert a fém szerszámtól nem csak kerekedne, de nyúlna is az anyag. Ha kerek, akkor lehet még egyszer ellenőrizni a méreteket. ha minden stimmel akkor már mindjárt kész!
5. lépés
A gyűrűk külsejét belsejét oldalát kipucolom, előbb reszelés, majd smirglizés csiszolás, polírozás. Ha idáig megvan mehet vissza a kónuszos vasra. Egy speciális kalapáccsal - amivel egy szöget nem lehet beverni - óvatos de erőteljes ütésekkel végigütöm a felületet. Ennél a műveletnél a gyűrű elkerülhetetlenül tágúl. Ezzel számolni kell. Ha körbeértem még egyszer polírorás vagy homok fúvás és kész..
www.egyediekszerek.com